• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne

 • Informacja

  24 Maja 2019

  o siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych

  więcej»
 • Debata nad raportem o stanie gminy

  24 Maja 2019
  DSC01356.jpeg

  Szanowni mieszkańcy, informujemy, że na sesji Rady Miejskiej w Krapkowicach 27 czerwca odbędzie się debata nad raportem o stanie gminy Krapkowice za 2018 rok, który przedstawiony zostanie Radzie Miejskiej przez Burmistrza Krapkowic już na sesji 30 maja.

  Nad przedstawionym raportem przeprowadzona zostanie debata, w której mogą zabierać głos mieszkańcy gminy (maksymalnie 15 osób). Osoby, które chcą uczestniczyć w debacie prosimy o złożenie do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemnego zgłoszenia, popartego  podpisami co najmniej 50 osób (lista poparcia musi zawierać imię, nazwisko i podpis osoby popierającej mieszkańca). W zgłoszeniu powinno znaleźć się imię i nazwisko oraz adres zamieszkania mieszkańca zamierzającego wziąć udział w debacie.

  Zgłoszenia mieszkańców będą przyjmowane w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach przy ul. 3-go Maja 17 w Biurze Rady pok. 31 do 29 maja (włącznie) w godzinach pracy urzędu.

  Zgłoszenie udziału w debacie oraz raport dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej http://bip.krapkowice.pl/7526/2637/raport-o-stanie-gminy-krapkowice.html

  więcej»
 • O odnawialnych źródłach energii

  24 Maja 2019
  Czyste powietrze.png

  Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii. Formy wsparcia do paneli fotowoltaicznych, które produkują prąd ze słońca oraz pompy ciepła do centralnego ogrzewania w ramach programu Czyste Powietrze to główne tematy spotkania. Zapraszamy w poniedziałek, 27 maja o godzinie 18:00 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 (Krapkowice, ul. Żeromskiego 34). 

  więcej»
 • "Arte Disabled"

  22 Maja 2019
  9.jpeg

  Te prace to nie tylko forma terapii, to prawdziwa sztuka, a gdzie wystawiać sztukę, jak nie w galerii? Dziś w filii Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Polnej odbyło się oficjalne otwarcie ,,ArteDisabled”. To galeria, w której podziwiać możemy prace podopiecznych ŚDS, między innymi obrazy tworzone różnymi technikami i ceramikę. Przypominamy, Środowiskowy Dom Samopomocy złożył projekt w ramach rządowego programu ,,Od zależności ku samodzielności " i … pokonał konkurencję. Znalazł się wśród 46 najlepszych z całego kraju (jedyny projekt z Opolszczyzny). Galeria powstała właśnie w ramach tego projektu. Zakłada on także między innymi cykl spotkań integracyjnych z uczniami szkół i przedszkoli, a pierwsze warsztaty już jutro. Galerię odwiedzą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.

  więcej»
 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  22 Maja 2019
  OSTRZEŻENIE METEO.jpeg

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym.

  więcej»
 • Będzie bezpieczniej

  21 Maja 2019
  IMG-20190521-WA0004.jpeg

  100 000 zł dla gminy Krapkowice w ramach programu „Razem Bezpieczniej  im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Dziś promesę z rąk Jarosława Zielińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

  więcej»
 • Międzynarodowy turniej na otwarcie boiska

  20 Maja 2019
  IMG_6865.jpeg

  Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play i goście z partnerskiego miasta Partizánske. W piątek 17 maja w Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej i Nożnej o Puchar Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury. Trudno chyba o lepsze oficjalne otwarcie boiska. To właśnie turniejami uroczyście zainaugurowano przekazanie kolejnego etapu kompleksu sportowego przy PSSP nr 5.

  więcej»
 • Piknik Rodzinny

  17 Maja 2019
  dzien_dziecka_2019_plakat.jpeg

  Z okazji Dnia Dziecka burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny połączony z II Festiwalem Kociołków. Kiedy? Oczywiście 1 czerwca. Gdzie? W Parku Magnolia (przy Krapkowickim Domu Kultury). Start godzina 15:00.

  więcej»
 • Przedszkolaki tańczą do muzyki filmowej

  15 Maja 2019
  Zdjęcie na 1 stronę.jpeg

  W dniu 15.05.2019 w Krapkowickim Domu Kultury odbył się III Krapkowicki Przegląd  „Przedszkolaki tańczą”.  W tym roku przebiegał pod hasłem: „Muzyka Filmowa”.

  więcej»
 • Razem bezpieczniej

  14 Maja 2019
  IMG_6608.jpeg

  13 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach odbyło się spotkanie władz Krapkowic z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Krapkowicach, Straży Miejskiej oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w sprawie przystąpienia do realizacji projektu w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. W ramach projektu gmina Krapkowice podejmie działania ściśle związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie miasta.

  więcej»
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).